nejlepsi sportovni hodinky 2022 Produktovo

Nejlepší sportovní hodinky 2022 jako skvělý dárek pro Vás i ostatní

Přinášíme vám tipy na nejlepší sportovní hodinky v roce 2022. Sportovní hodinky zvednou ze židle i ty největší lenochy, sportovcům zase pomohou v lepších sportovních výkonech. Sportovní hodinky se hodí jako skvělý dárek pro mužedárek pro ženy ale hlavně jako skvělý dárek pro sportovce. Slouží také jako skvělý motivátor pro všechny, kdo chtějí začít aktivně sportovat.

Na trhu existuje celá řada druhů s různými funkcemi. Ve zkratce můžeme sportovní hodinky rozdělit na: 
  • Fitness hodinky / náramky – jedná se menší a zároveň většinou méně funkčně vybavené zařízení. Nicméně na trhu také existují fitness náramky, které jsou skvělou volbou v poměru cena / výkon. Některým vyhovuje jejich menší velikost, díky kterým mohou zároveň nosit na druhé ruce své oblíbené klasické hodinky. 
  • Hodinky na běh – sportovní hodinky na běh jsou především určeny dle názvu na běh, nicméně hodinky na běh z velké části disponují spousty funkcemi, díky kterým je můžeme zařadit mezi hodinky multifunkční. Tyto hodinky mají v sobě funkce, o kterých jste možná ani neslyšeli. Vše probereme u vybraných produktů níže.
  • Multifunkční hodinky – multifunkční hodinky patří asi k těm nejvíce oblíbeným. Kromě běhání máte k dispozici módy na plavání, posilování, cyklistiku a mnoho dalšího. Zároveň mohou být vybaveny GPS, barometrem, výškoměrem, kompasem a například bezkontaktním placením.
Pojďme se tedy podívat na nejlepší sportovní hodinky 2022, které jsme vybrali jako skvělý dárek pro všechny amatérské ale i profesionální sportovce.

Nejlepší sportovní hodinky 2022

Garmin-Fenix-6X-PRO-Produktovo-uvodni_nas_vyber
Jedny z nejlepších sportovních hodinek, které můžete jako amatérsky či profesionální sportovec nyní zakoupit. Garmin Fenix 6 PRO skvěle analyzují sportovní výkony, fyzickou aktivitu, kondici, činnost srdce, okysličeni krve a mnoho dalšího. Jsou voděodolné a vydrží až 3 týdny na jedno nabití. Navíc díky Garmin  Pay s nimi můžete platit.

Srdcem hodinek jsou nové optické snímače, které kromě měření velké škály sportů pokročile měří a analyzují srdeční činnost včetně variability pulzu, úrovně okysličení krve nebo hodnoty aerobní vytrvalosti VO2 max. Jsou tak vhodné i pro profesionální sportovce. Nicméně i amatérští sportovci stráví rádi svůj čas nad analýzou svých výkonů. Garmin Fenix 6X PRO jsou voděodolné do hloubky 100 metrů a výdrž hodinek je až neskutečných 21 dní, pokud využíváte GPS. Pokud budete využívat mód Expedition s optimalizovaným záznamem GPS, vydrží dokonce až 46 dní. Hodinky chrání sklo známé z mobilních telefonů – Gorilla Glass a díky vysoce odolné konstrukci splňují vojenský standard MIL-STD-810G. Navíc jejich displej je perfektně čitelný i na přímém slunci a pohodlně se ovládají i v rukavicích. Za zmínku rozhodně stojí předinstalované topografické mapy celé EU, díky kterým budete vždy v obraze, kde zrovna jste. Pokud jste zvyklí například na fitness náramky s funkcí oznámení z mobilního telefonu, ani zde není Garmin již několik let pozadu. Hodinky zobrazují notifikace z telefonu i vašich oblíbených aplikací, takže vám nic neunikne. Kromě toho podporují bezkontaktní platby pomocí Garmin Pay a mají vestavěný hudební přehrávač s pamětí na více než 2000 skladeb. Toto jsou pro nás nejlepší sportovní hodinky 2022.

Apple Watch Series 7 jsou skvělou volbou pro vlastníky telefonu Iphone, kteří díky stejnému systému mohou využívat plně funkce hodinek, ať už jde o bezkontaktní placení, navigací, hudbu, telefonování či odpovídání na e-maily. Zároveň jsou perfektní pro ty, kteří chtějí žít zdravěji, sportovat a mít dokonalý přehled.

Apple Watch Series 7 prošly oproti předchůdci několika změnami. Zásadní rozdíl je zvětšení displeje o 20 % a především zrychlení nabíjení o 33 %. Nic z jejich hlavních funkcí ovšem nezmizelo. Sportovci i nadšení geekové ocení například měření kyslíku v krvi, EKG nebo i zaznamenání pádu s možnosti automatického zavolání pomoci. Sledovat s nimi můžete svou každodenní aktivitu a přesně si měřit nejrůznější tréninky. Ať už se jedná o fitness aktivity, běh, cyklistiku nebo třeba plavání. Pokud jste vlastníkem telefonu Iphone, stanou se vaším věrným kamarádem. Vyřizovat můžete hovory, zprávy, e-maily… Obrovskou výhodou je to, že můžete Apple Watch doladit novým řemínkem. Měnit si je můžete třeba na sport a do společnosti. Zároveň si můžete vyladit i ciferník podle vašich Představ. Apple Watch Series 7 jsou proto všestranným pomocníkem pro amaterské i profesionální sportovce. Zároveň plnohodnotně zvládnou každodenní rutinu.

Xiaomi Mi Band 6 je dobrou alternativou k drahým hodinkám známých značek. I přes to, že to je fitness náramek, zvládá měření tepu, monitoruje spánek, měří počet kroků a měří kyslík v krvi. Je vhodný pro běh, cyklistiku, jógu i plavání. Navíc je v češtině.

I když se jedná “pouze” o náramek, Xiaomi Mi Band 6 má 1.56″ AMOLED displej se skvělých 326 ppi a můžeme ho také zařadit mezi nejlepší sportovní hodinky. Je téměř neuvěřitelné, že tento náramek ma 30 fitness režimů. Oproti předchůdci má 19 nových fitness režimů, jako je HIIT, Basketball, Box a Zumba. Doba cvičení, spálené kalorie a srdeční frekvence jsou na první pohled jasně viditelné, což umožňuje efektivnější cvičení. Nechybí samozřejmě i klasické aktivity, jako je běhání, kolo, plavání a další. Kromě toho umí automaticky rozpozná 6 fitness režimů: venkovní běh, běžecký pás, veslovací trenažér, eliptický trenažér, chůzi a jízdu na kole, abyste se mohli soustředit na svou fyzičku. Nechybí ani monitoring saturace krve kyslíkem, pokročilé monitorování spánku a stresu. A v neposlední řadě je to také skvělý dárek pro ženy – sleduje menstruační cyklus, tedy můžete sledovat vzorce svého cyklu, zaznamenávat menstruaci a sledovat ovulaci. Mi Band 6 zavibruje, aby předem informoval, kde jste ve svém cyklu. O jednu starost méně.

Nejlepší sportovní hodinky 2022 - celkové shrnutí

Na trhu existuje velká spousta sportovních hodinek v různých cenových kategoriích a s různými funkcemi. Za nás jsme vybrali skutečnou kvalitu prověřené značky Garmin, momentálně úspěšný model Garmin Fenix 6X PRO. Tento model se stane opravdu skvělou motivaci do lepších výkonů jak pro začínající tak profesionální sportovce. Jako dárek je tento model opravdu skvělá volba. Skvělou volbu jsou i Apple Watch Series 7, které se stanou pro své majitele nepostradatelným kouskem ve své Apple výbavě. Díky své všestrannosti si je oblíbí snad každý uživatel. Xiaomi Mi Band 6 jsme vybrali pro jeho skvělý poměr mezi funkcemi a cenou. Na poměrně nízkou cenu fitness náramek disponuje obrovským množstvím funkcí. Skvělou alternativou je především pro ty, kteří při sportu chtějí něco méně napadeného. Zároveň jak jsme již ve článku zmínili, můžete ho nosit i s klasickými hodinkami na druhé ruce.  

Informace o produktech jsou platné a aktuální k datu 6. 6. 2022. Více informací naleznete na stránkách prodejce.

5/5 - (68 hlasů)
MenuDomůSeznam dárků
Hledat